موبولینگو یک سامانه آموزشی الکترونیکی بر اساس خدمات تلفن همراه است. همانطور که از نام این سیستم کمک آموزشی مشخص است، اصول آموزشی این سامانه بر اساس آموزش از طریق تلفن همراه و بخصوص برای یادگیری زبان های خارجی طراحی شده است. موبولینگو یک ابزار کمک آموزشی برای مدرسین و موسسات آموزشی است که با استفاده از آن علاوه بر بالا بردن کیفیت آموزشی، می توانند ارتباط زبان آموزان را در خارج از محیط کلاسی و درسی نیز با محتوای آموزشی مد نظرشان حفظ کنند.
...
...

            هر محتوایی که قابلیت ارسال در قالب پیام کوتاه داشته باشد را می توان به عنوان محتوای آموزشی قابل ارسال از طریق موبولینگو در نظر گرفت. از موبولینگو برای سایر محتوای آموزشی نیز می توان استفاده کرد. از آنجایی که سایر دروس نیز دارای نکات و ظرایف آموزشی فراوانی هستند، اساتید سایر دروس آموزشی مانند دروس کنکور یا دوره های دانشگاهی می توانند با طراحی محتوای آموزشی و ارائه آن در بستر موبولینگو، علاوه بر درآمدزایی، کیفیت خدمات آموزشی خود را نیز افزایش دهند.            
            درآمدزایی هر چه بیشتر از طریق روش های نوین ارائه مطالب و ایجاد مزایای بیشمار رقابتی یکی دیگر از جنبه های این سامانه آموزشی است. با توجه به این که مدرسین، موسسات و مراکز آموزشی، زمان کافی برای ایجاد نوآوری در حیطه کاری خود را ندارند، موبولینگو با تمرکز بر خدمات قابل ارائه به صورت ارزان و گسترده برای تمامی سطوح زبانی و علمی، می تواند بستر خوبی برای درآمدزایی هر چه بیشتر موسسات و فعالان عرصه زبان های خارجی و سایر علوم فراهم کند. سهولت در استفاده از دوره های آموزشی قرار گرفته در سیستم موبولینگو، این امکان را به همه همکاران مان می دهد که بتوانند به راحتی محتوای آموزشی خود را به فروش برسانند.            
            ایجاد قدرت بیشتر برای موسسات، مدرسین و همچنین زبان آموزان، دانشجویان و دانش آموزان کلیه رشته ها، از ماموریت های اصلی موبولینگو است. موبولینگو در واقع یک سامانه مدیریت یادگیریست که با ارائه پنل کاربری قابل برنامه ریزی، به همه کاربران امکان تنظیم سرعت و زمان یادگیری محتوای آموزشی مد نظرشان را ارائه می دهد.            
            ما یک گروه متشکل از مهندسین فناوری اطلاعات، مدرسین انواع زبان ها، تحلیل گران کسب و و کار و همچنین کارآفرینان هستیم که برای اولین بار در جهان، اقدام به ارائه یک سیستم بازاریابی خدمات آموزشی موثر برای کلیه زبان ها کرده ایم. ایجاد یک زیرساخت معتبر و حرفه ای برای آموزش پیامکی به صورتی قابل مدیریت و با قابلیت فروش وسیع، برای اولین بار است که در جهان به اجرا درآمده است. ارائه کارت های الکترونیکی آموزش زبان (هر زبانی) تحت عنوان موبوکارت MOBOCARD، قدمی بزرگ در راستای ایجاد یک بستر آموزشی مفید و پرسود برای کلیه دست اندرکاران و علاقه مندان به یادگیری زبان های خارجی یا سایر حوزه های علمی است.            
            موبولینگو -  خالق یک تجربه یادگیری بهتر.