به جمع طراحان دوره در موبولینگو خوش آمدید.

در این صفحه می توانید به کلیه توضیحات لازم درباره نحوه ساخت و طراحی دوره آموزشی پیامکی در موبولینگو دسترسی پیدا کنید.

شما در موبولینگو می توانید به دو صورت دوره طراحی کنید.

1) ساخت و بارگذاری درس به صورت تک پیامک

2) ساخت و بارگذاری یکجای فایل اکسل

ابتدا به توضیح مورد اول یعنی "ساخت و بارگذاری دوره به صورت تک پیامک" می پردازیم و سعی می کنیم که این آموزش ها تا حد امکان ساده، سریع و آسان باشند.

ساخت و بارگذاری درس به صورت تک پیامک

در این روش شما نیاز به هیچ فایلی به جز فایل اصلی محتوای خود ندارید. به این صورت که:

1) ابتدا محتوای مد نظر خود را، که به صورت محتوای متنی کوتاه و پیامکی تبدیل کرده اید، در یک فایل WORD وارد می کنید.

2) در مورد فایل WORD این را بدانید که پیچیدگی زیادی ندارد. کافیست که یک جدول ایجاد کنید و محتوایی که می خواهید به صورت پیامکی ارسال نمایید را به صورت متنی در هر یک از خانه های این جدول وارد کنید.

3) برای اطلاع از تعداد کاراکتر های مجاز در هر پیامک روی اینجا کلیک کنید.

4) بعد از اینکه محتوای آموزشی مد نظرتان را تکمیل کردید فایل WORD را ذخیره کنید.

5) از طریق پنل کاربری خود در موبولینگو وارد بخش "ایجاد دوره آموزشی" شوید.

6) برای دریافت راهنمایی های دقیق تر در مورد نحوه ایجاد دوره در موبولینگو می توانید به همین بخش مراجعه کنید.

7) تصویر دوره مد نظرتان را انتخاب کنید و توضیحات مورد نیاز را وارد نمایید و روی دکمه ذخیره کلیک کنید. به همین راحتی یک دوره ساختید.

8) سپس از طریق پنل کاربری تان وارد بخش دوره های ایجاد شده شوید و دوره مد نظرتان را پیدا کنید.

9) روی دکمه ایجاد درس کلیک کنید.

10) در این قسمت ابتدا باید نام درس مد نظر خود را وارد کنید. هر نامی که صلاح می دانید وارد کنید مثلا می توانید بنویسید درس 1 یا بنویسید LESSON 1. انتخاب با شماست.

11) سپس با فشردن دکمه ایجاد پیامک می توانید محتوای طراحی شده که قبلا در فایل WORD ذخیره کرده اید را وارد موبولینگو کنید. به همین راحتی.

12) این فرایند را تکرار کنید تا کل پیامک هایی که در فایل WORD طراحی کرده اید را به درس مورد نظرتان انتقال دهید.

12) برای راهنمایی بهتر و به صورت تصویری، می توانید کلیپ موجود در بخش "نحوه ایجاد دوره در موبولینگو" را ملاحظه نمایید.

13) البته راه راحت تری هم وجود دارد و آن هم ورود یک جای پیامک ها با استفاده از فایل اکسل EXCEL است که در ادامه می بینید.

ساخت و بارگذاری یکجای فایل اکسل

در ادامه، نظر شما را به کلیپ های توضیحی در این مورد جلب می کنیم. با تماشای این کلیپ ها، می توانید به راحتی با نحوه ساخت دوره آموزشی در موبولینگو با استفاده از فایل EXCEL اکسل آشنا شوید. تمامی نکات و جزئیات مرتبط با طراحی و ساخت دوره های آموزشی در موبولینگو در این کلیپ ها ذکر شده اند. می توانید صرفا با تماشای این کلیپ ها، دوره های پیامکی آموزشی خودتان را بسازید. خیلی راحت، خیلی سریع.

در ادامه می توانید به نحوه ساخت دوره های پیامکی در موبولینگو دسترسی داشته باشید.

در کلیپ بعدی، نحوه ساخت فایل های مورد نیاز برای ساخت دوره های آموزشی پرداخته شده. مدت زمان این کلیپ آموزشی 10 دقیقه است. به راحتی تماشا کنید و یاد بگیرید.

در کلیپ قبلی با نحوه ساخت فایل های اولیه برای شروع به طراحی دوره پیامکی، آشنا شدیم. از اینکه صبور هستید و هر قسمت را با حوصله دنبال می کنید از شما سپاس گزاریم.

البته در نظر داشته باشید که هر یک از بخش های کلیپ را که حس می کنید با فعالیت شما همخوانی ندارد می توانید به جلو بزنید تا در زمان خود صرفه جویی کنید. ما حداکثر تلاش خود را به کار بسته بایم تا مهم ترین مطالبی که هر طراحی دوره باید بنداند را در این کلیپ ها ارائه دهیم.

در کلیپ بعدی می توانید با نحوه ساخت پیامک های آموزشی آشنا شوید. در این کلیپ سعی شده تا شما را با نحوه طراحی دوره پیامکی آشنا کنیم. اصول کار بسیار ساده و شیرین است. زمان کلیپ بعدی 23 دقیقه است و شما می توانید با تماشای این کلیپ با روند طراحی یک دوره آموزشی پیامکی به خوبی آشنا شوید.

آفرین! تا اینجا خوب پیش رفتید. تا به این لحظه یاد گرفتید که چطور فایل های اصلی مورد نیاز تان را بسازید و با نحوه طراحی دوره پیامکی در موبولینگو هم آشنا شدید. به هر زبانی یا محتوایی که تمایل دارید می توانید یک دوره کمک آموزشی پیامکی برای خودتان طراحی کنید و در اختیار همکاران، زبان آموزان و یا شاگردان خود قرار دهید.

در ادامه با نحوه انتقال محتوای آموزشی که طراحی کرده اید، به فایل اکسل آشنا می شوید. فایل اکسل فایل نهایی شماست و همان فایلی است که شما باید در موبولینگو وارد کنید.

همانطور که در کلیپ بعدی مشاهده خواهید کرد، نحوه آماده سازی فایل نهایی دوره آموزشی پیامکی خود را فرا خواهید گرفت. بعد از اینکه فایل WORD شما آمده شد، باید محتوای طراحی شده را به فایل اکسل EXCEL منتقل کنید. در این کلیپ که به مدت 39 دقیقه است، می توانید به راحتی با روال آماده سازی فایل نهایی خود آشنا شوید.

ادامه مطلب