امیدواریم که پس ملاحظه کلیپ بالا، با موبولینگو و کاربرد آن آشنایی مختصری پیدا کرده باشید.

 

 

آشنایی کوتاه با موبولینگو

موبولینگو به شما امکان دسترسی بهتر و بیشتر به هر مطلبی را می دهد.

موبولینگو یک سیستم آموزشی نیست و ما موبولینگو را یک سامانه کمک آموزشی می دانیم یعنی در کنار تمامی روش های یادگیری موجود، موبولینگو می تواند تاثیرگذاری آموخته های شما را دو چندان کند و در کنار داشتن یک مدرس، موسسه یا یک مرکز آموزشی خوب و نمونه، کتاب های مختلف، وسایل کمک آموزشی و سایر روش های موجود، موبولینگو هم می تواند در تکمیل چرخه آموزشی شما همواره شما را یاری کند.

به دلیل اینکه تلفن همراه شما همواره با شماست، موبولینگو هم می تواند همیشه با شما باشد و در هر جا و هر زمانی محتوای مد نظر شما در قالب پیامک برای شما ارسال می شود. در هر جای ایران که باشید، محتوای آموزشی شما طبق تنظیمات مد نظرتان ارسال می شود.

موبولینگو یک ابزار مدیریت یادگیری و مدیریت زمان بی نظیر است.

ما اصرار داریم که شما حتما حتی برای یک دوره کوتاه از دوره های موبولینگو استفاده کنید تا اثر بی نظیر این روش آموزشی را شخصا درک کنید.

 

در این بخش می توانید به کلیه اطلاعات و راهنمایی مورد نیاز در رابطه با استفاده از موبولینگو دسترسی داشته باشید.

 

موبولینگو چیست؟

 • موبولینگو یک سامانه کمک آموزشی بر پایه تلفن همراه هست که شما می توانید از طریق عضویت در دوره های موبولینگو، ارتباط تان را با محتوای درسی مد نظرتان بیشتر کنید و این محتوا به صورت پیامک به شما ارسال می شود.

آیا امکان برنامه ریزی ارسال محتوا برای خودمان را داریم؟

 • بله، شما می توانید با استفاده از بخش تنظیمات دریافت پیامک در پنل کاربری تان نحوه ارسال محتوای مد نظرتان را تعیین کنید.

آیا ارسال پیامک در موبولینگو دارای تنظیمات پیش فرض است؟

 • بله، با فعال کردن هر درس به صورت آنلاین یا با استفاده از موبوکارت، به صورت پیش فرض شما 3 پیامک از ساعت 9 الی 21 دریافت خواهید کرد.

آیا امکان تغییر این تنظیمات پیش فرض را داریم؟

 • بله، شما می توانید با استفاده از بخش "تنظیمات دریافت پیامک" در پنل کاربری تان این تنظیمات را طبق سلیقه و سبک زندگی خود تغییر دهید. مثلا می توانید تعیین کنید که 6 پیامک از ساعت 10 الی 13 دریافت کنید و یا می توانید کنید که 10 پیامک در بازه زمانی ساعات 18 الی 19 دریافت کنید.

آیا در تنظیم تعداد پیامک قابل دریافت در روز محدودیتی داریم؟

 • بله، حداکثر مقدار قابل تنظیم دریافت پیامک در روز 12 پیامک است اما در تنظیم بازه زمانی هیچ محدودیتی ندارید. می توانید تنظیم کنید که این 12 پیامک را طی 1 ساعت دریافت کنید یا طی 12 ساعت. بازه  زمانی برای دریافت این مقدار پیامک در اختیار شماست. طبیعتا اگر تنظیم کنید که 12 پیامک را طی 1 ساعت دریافت نمایید فاصله زمانی بین دریافت پیامک ها بسیار کم خواهد بود و تقریبا هر 5 دقیقه یک بار از موبولینگو پیامک دریافت می کنید. پیشنهاد ما این است که تعداد پیامک و بازه زمانی را طبق سرعت یادگیری که برای شما مفید و قابل استفاده باشد تنظیم کنید تا بتوانید از پیامک های کمک آموزشی خود کمال استفاده را ببرید.

نحوه فعال سازی دوره های موبولینگو به چه صورت هستند؟

 • شما می توانید هر درس یا دوره را به دو صورت فعال کنید. روش اول: خرید آنلاین – روش دوم: فعال سازی از طریق موبوکارت.

پس از خرید هر درس یا دوره به صورت آنلاین یا فعال سازی از طریق موبوکارت، نیاز به مرحله دیگری هم هست؟

 • خیر، به محض فعال سازی هر درس یا دوره به صورت آنلاین یا به صورت موبوکارت، نیاز به مرحله یا حرکت دیگری نیست و می توانید از فردای آن روز، پیامک های مرتبط با درس یا دوره مد نظرتان را طبق تنظیمات پیش فرض یا تنظیمات مد نظر خودتان دریافت نمایید.

آیا امکان خرید آنلاین از طریق بخش "دوره های آموزشی" را هم داریم؟

 • بله

به موبوکارت اشاره کردید، موبوکارت چیست؟

 • موبوکارت یک نوع کارت فعال سازی خدمات کمک آموزشی به صورت پیامکی در موبولینگو هست که توسط مدرس، موسسه یا مرکز آموزشی که با شما در تماس هستند در اختیارشما گذاشته میشود. موبوکارت یک محصول و ابداع کاملا جدید هست.

نحوه عملکرد موبوکارت به چه صورت هست؟

 • بعد از دریافت موبوکارت، پشت موبوکارت را می خراشید و یک کد 12 رقمی می بینید. کد را به شماره 30008015 پیامک کنید و تمام. یکی از دروس دوره مد نظرتان برای شما به همین سادگی و راحتی فعال میشود و به صورت همزمان یک پروفایل هم برای شما در موبولینگو ساخته میشود که نام کاربری و کلمه عبور پروفایل شما بلافاصله به تلفن همراه تان پیامک میشود. از پروفایل تان هم می توانید برای تغییر تنظیمات دریافت پیامک، آزمون های آنلاین یا خواندن متون مرتبط با دروسی که گذرانده اید استفاده کنید.

آیا بعد از خرید آنلاین یا فعال سازی به صورت موبوکارت، نیاز به مرحله یا کار دیگری هم هست؟

 • خیر، اگر قصد تغییر تنظیمات پیش فرض دریافت پیامک را ندارید، دیگر نیازی به مراجعه به پروفایل کاربری خود ندارید و اگر هر درسی را به یکی از این دو روش فعال کرده اید، آن درس برای شما فعال شده و شما از فردای روز فعال سازی، می توانید محتوای مرتبط با دوره مد نظر خود را به صورت پیامکی دریافت کنید.

آیا پس از پایان هر دوره پیامکی، امکان استفاده از آزمون مرتبط با آن درس یا خواندن متن مرتبط با آن درس را هم داریم؟

 • اگر این امکان توسط طراح و پدیدآورنده آن درس یا دوره فراهم شده باشد – بله – بعد از پایان هر درس متن مرتبط با آن درس در قالب یک لینک به صورت پیامکی برای شما ارسال میشود و شما می توانید با لمس لینک ارسال شده و ورود به پروفایل کاربری خود در موبولینگو، به متن مرتبط با آن درس دسترسی داشته باشید. همچنین در صورت ایجاد این امکان توسط طراح دوره، آزمون مرتبط با آن درس هم مجددا به صورت یک لینک برای شما پیامک میشود تا بتوانید باز هم آموخته های خودتان را بسنجید.

در صورت استفاده از موبوکارت، آیا امکان ارسال کد فعال سازی در کلیه ساعات شبانه روز را داریم؟

 • خیر، امکان فعال سازی هیچ کدی در بازه زمانی 2 الی 5 بامداد وجود ندارد و اگر قصد فعال سازی هر درسی از طریق موبوکارت  را دارید، صبر کنید تا کد مد نظرتان را در طول روز و خارج از این بازه زمانی به 30008015 ارسال کنید.

آیا در صورت فعال سازی از طریق موبوکارت، می توانیم به کلیه دروس یک دوره دسترسی داشته باشیم؟ یا موبوکارت برای فعال سازی تنها یک درس است؟

 • موبوکارت ها برای فعال سازی یک درس از هر دوره هستند و پس از پایان آن درس شما می بایست از طریق مدرس، موسسه یا مرکز آموزشی خود، اقدام به تهیه موبوکارت بعدی کنید. در صورت عدم دسترسی به مدرس یا موسسه خود برای تهیه موبوکارت فیزیکی، می توانید از طریق پروفایل ایشان در موبولینگو اقدام به تهیه هر درس از طریق خرید آنلاین نمایید.

اگر بخواهیم که یک دوره را به صورت کامل فعال کنیم چطور باید اقدام کنیم؟

 • اگر به فعال سازی کامل یک دوره علاقه داشتید، می تونید از طریق خرید کامل دوره از طریق موبولینگو دات کام MOBOLINGO.COM اقدام کنید و برای این کار کافیست از مدرس یا مرکز آموزشی خود بخواهید تا لینک مرتبط را در اختیارتان قرار بدهند. با استفاده از این روش می توانید کلیه دروس یک دوره را به صورت یکجا برای خود فعال کنید ه و دیگر به فعال سازی درس به درس و از طریق موبوکارت نیازی نخواهید داشت. اتفاقا این روش فعال سازی به صرفه تر هم هست و علاوه بر راحت تر بودن، شامل 15 درصد تخفیف بیشتر هم می شود که این تخفیف برای کلیه فعال سازی های به این صورت (فعال سازی به صورت خرید دوره و به صورت آنلاین) ارائه می شود.

کدام روش راحت تر است؟ فعال سازی از طریق موبوکارت یا فعال سازی هر درس یا دوره به صورت آنلاین؟

اگر قصد فعال سازی کلیه دروس یک دوره برای خود را دارید، خرید دوره را پیشنهاد می کنیم و در این شرایط دیگر نیازی به فعال سازی درس به درس چه صورت آنلاین و چه با تهیه موبوکارت نخواهید داشت. اما به هر حال نمی توانیم منکر راحت تر بودن فعال سازی از طریق موبوکارت بشویم چرا که موبوکارت این امکان را به شما میدهد که هر درس از هر دوره ای را بدون نیاز به کامپیوتر و اینترنت و به صورت آنی روی تلفن همراه تان فعال کنید. انتخاب با شماست! موبولینگو همه مسیرها را برای انواع روش های فعال سازی درس یا دوره برای شما باز گذاشته است.

آیا امکان فعال سازی چند درس یا دوره را به صورت همزمان داریم؟

 • خیر، امکان فعال سازی چندین درس به صورت همزمان را ندارید و اگر در حین دریافت پیامک های یک درس، کد درس بعدی را ارسال کنید، یا به صورت آنلاین درس دیگری را خریداری کنید، آن درس تا پایان یافتن درسی که فعلا برای شما فعال هست فعال نمی شود و از طریق پیامک هم به شما اطلاع داده  میشود که بعد از اتمام درس فعلی، درس بعدی فعال خواهد شد. این قضیه برای دوره ها هم  صادق هست. اگر از طریق وب سایت یک دوره کامل را برای خودتان فعال کردید، دیگر امکان فعال کردن دوره یا درس دیگری را ندارید و باید صبر کنید تا دوره فعلی تمام شود تا بتوانید دوره بعدی را برای خودتان فعال کنید.

آیا می توانیم به نیت زودتر تمام کردن یک درس یا دوره، تعداد پیامک های دریافتی در روز را افزایش دهیم؟

 • بله، اگر تمایل داشته باشید که هر چه زودتر یک درس یا دوره را تمام کنید تا به درس یا دوره بعدی برسید، و در عین حال زمان یا سبک زندگی شما هم اجازه چنین حرکتی را می دهد، می توانید تنظیمات دریافت پیامک در پروفایل تان را در بالاترین حد ممکن یعنی 12 پیامک در روز تنظیم کنید تا درس یا دوره مد نظرتان هر چه سریع تر تمام شود تا بتوانید درس یا دوره بعدی را فعال کنید.

 

به هر حال، چه به صورت آنلاین و چه با موبوکارت، فعال داشتن دوره های آموزشی پیامکی روی خط تلفن همراه تان یکی از راحت ترین و در عین حال موثرترین راه های ممکن برای ارتباط بیشتر با محتوای کمک آموزشی مد نظرتان است و با استفاده صحیح از زمان ارزشمند تان، در طول روز آموخته های خودتان را چندین برابر می کنید و اثر این روش در طول زمان باورنکردنیست.

 

موبولینگو  یک سبک جدید یادگیری هست.

پیشنهاد ما این هست که حتما مطالبی که دریافت می کنید را برای یادگیری بهتر در یک دفترچه، یادداشت کنید تا بتوانید علاوه بر مرور پیامک های موجود در تلفن همراه تان، در صورت عدم دسترسی به تلفن همراه، همچنان بتونید نکات مهمی که قبلا از طریق پیامک دریافت کردید را مرور و یادآوری کنید.

در نظر داشته باشید که موبولینگو یک سیستم "کمک" آموزشی هست و اساسا قرار نیست جایگزین معلم، کلاس حضوری یا آنلاین و رفتن به موسسات و مراکز آموزشی شود.

موبولینگو قرار است یک تجربه بهتر و فرصت بیشتری برای یادگیری را در اختیار شما قرار دهد. شما می تونید در حال مطالعه یک کتاب بخصوص یا شرکت در یک دوره آموزشی خاص باشید، و به صورت موازی محتوای مرتبط با آن کتاب یا دوره را هم به صورت پیامکی دریافت کنید تا بتوانید بیشترین ارتباط را با محتوای آموزشی مد نظرتان داشته باشید و شانس یادگیری آن مطالب را برای خودتان به صورت چشمگیری بالا ببرید.

البته محتوای قرار گرفته در موبولینگو به قدری خوب و با کیفیت هست، که در بعضی موارد، حتی نیاز به مطالعه مجدد آن کتاب بخصوص هم نیست و پیامک های دریافتی از موبولینگو برای یادگیری و مطالعه کافی هستند.

سوالاتی هم که در طول دریافت پیامک های دوره آموزشی مد نظر خود برای شما ایجاد میشود را می تونید از مدرس، موسسه یا مرکز آموزشی خود بپرسید.

حتما از طریق مسیرهای ارتباطی که توسط آن ها در اختیارتان گذاشته شده، تک تک سوالاتی که برای شما ایجاد می شود را با مدرس یا هر شخصی که پاسخگو هست مطرح کنید تا بتوانید ابهامات و اشکالات احتمالی خود را برطرف کنید.

حتی می توانید برای ارتباط راحت تر، از گزینه ارسال پیام که در پروفایل کاربری هر مدرس، موسسه یا مرکز آموزشی قرار داده شده استفاده کنید تا بتوانید مستقیما از طریق موبولینگو دات کام سوالات خود را مطرح کنید.

فقط کافیست تا از مدرس یا موسسه خود بخواهید تا آدرس یا لینک پروفایل شان را در اختیارتان قرار دهند تا بتونید راحت تر با آن ها در تماس باشید و سوالات تان را مطرح کنید.

در مورد هزینه های شما در موبولینگو

همچنین هزینه هایی که در موبولینگو یا برای موبوکارت پرداخت می کنید نهایی هستند و هزینه بیشتری بابت دریافت پیامک روی خط تلفن همراه تان نمی پردازید و دریافت پیامک از طریق موبولینگو هیچ اضافه ای برای قبض یا اعتبار تلفن همراه شما به دنبال ندارد.