در سه قسمتی که در زیر ملاحظه می کنید، می توانید به توضیحات کامل مرتبط با آشنایی با موبوکارت دسترسی داشته باشید. این توضیحات در سه بخش 8 الی 9 دقیقه ای تهیه شده اند تا بتوانید در قسمت های کوتاه مدت با موبوکارت و نحوه عملکرد آن آشنا شوید. همچنین با کلیک روی هر قسمت، کلیپ مورد نظر به صورت ریلز در اینستاگرام پخش می شود تا بتوانید به راحتی روی تلفن همراه تان تماشا کنید.

معرفی موبوکارت به صورت ریلز در اینستاگرام - بخش اول

معرفی موبوکارت به صورت ریلز در اینستاگرام - بخش دوم

معرفی موبوکارت به صورت ریلز در اینستاگرام - بخش سوم

در کلیپ زیر می توانید به توضیحات مرتبط با نحوه سفارش موبوکارت دسترسی داشته باشید.

موبوکارت چیست؟

 

موبوکارت یک کارت فیزیکی حاوی یک کد 12 رقمی هست که شما می توانید هر درس از هر دوره آموزشی در موبولینگو را از طریق آن ارائه دهید. با ارائه خدمات خود به صورت موبوکارت، دانشجویان، شاگردان یا زبان آموزان شما می توانند به خدمات کمک آموزشی پیامکی که در موبولینگو ارائه می دهید به راحتی دسترسی داشته باشند.

موبوکارت در واقع یک راهکار راحت و آسان برای ارائه همان دوره های آموزشیست که به صورت خرید آنلاین در موبولینگو ارائه می شوند.

در واقع خاصیت موبوکارت این است که برای فعال سازی دوره های پیامکی موبولینگو که در حالت عادی باید به صورت خرید آنلاین فعال شوند، شما می تونید خدمات تان را به صورت آفلاین و بدون نیاز به کامپیوتر و اینترنت به کاربران و شاگردان تان در هر رشته و سطح و سنی ارائه کنید.

 

موبوکارت دقیقا برای ما چه مصرفی دارد؟

 

موبوکارت یک قدم رو به جلو و مهم برای کسب و کار یا فعالیت های آموزشی شماست.

چرا که کسب و کار یا خدمات شما بلافاصله صاحب یک محصول فیزیکی قابل فروش میشود و موبوکارت های شما می توانند کاملا با طراحی مد نظر و سلیقه خودتان ارائه شوند.

یعنی این محصول دقیقا برای شما، خدمات شما یا موسسه و مرکز آموزشی شماست؛ با همان لوگو، تصویر، برند یا چهره ای که مد نظر شماست.

مثلا می توانید موبوکارت های تان را با عکس یا تصویر خودتان سفارش دهید! بله، عکس شخصی خودتان.

و اگر موبوکارت های شما باید به نام موسسه یا مرکز آموزشی شما تولید شوند، طراحی شما می تواند حاوی عناصر مد نظر خودتان از جمله رنگ، لوگو و یا حتی تصویر ساختمان موسسه یا مرکز آموزشی شما باشد. از این بهتر؟

 

آیا خدمات موبولینگو صرفا از طریق موبوکارت ارائه می شوند؟

 

خیر، ارائه خدمات موبولینگو فقط به صورت فیزیکی و موبوکارت نیست.

موبوکارت در واقع برای سهولت در ارائه خدمات شماست که بتوانید بدون نیاز به کامپیوتر، اینترنت و خرید از طریق درگاه های پرداخت آنلاین، خدمات کمک آموزشی خود را سریع و راحت ارائه دهید.

در اصل، تمامی محتوای کمک آموزشی، در وب سایت موبولینگو MOBOLINGO.COM قرار دارد، که می توانید از طریق صفحه اصلی یا قسمت "دروه های آموزشی" به این دوره ها دسترسی داشته باشید.

 

شما بعد از اینکه به پروفایل کاربری مختص مدرسین و موسسات آموزشی در موبولینگو دسترسی پیدا کردید، ابتدا باید دوره آموزشی خودتان را بسازید  و محتوای آموزشی خود را که قبلا به صورت محتوای قابل ارسال از طریق پیامک طراحی کرده اید را در موبولینگو – طبق آموزش های ارائه شده در بخش های ساخت و طراحی دوره آموزشی پیامکی و نحوه ایجاد دوره پیامکی در موبولینگو – بارگذاری کنید.

 

اگر توانایی، وقت یا حوصله طراحی دوره پیامکی مخصوص خودتان را ندارید، و دوره پیامکی مد نظر شما در موبولینگو موجود بود، می توانید از دوره های آموزشی موجود در موبولینگو استفاده کنید.

با استفاده از دکمه "اضافه کردن دوره برای فروش" که برای هر دوره نمایش داده می شود، می توانید دوره مد نظرتان را به پروفایل کاربری خود اضافه کنید.

اگر هم دوره کمک آموزشی مد نظر شما در موبولینگو موجود نبود ناراحت نباشید.

خودتان دست به کار شوید! وقت طراحی دوره ست.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه طراحی دوره می توانید به بخش های ساخت و طراحی دوره آموزشی پیامکی و نحوه ایجاد دوره پیامکی در موبولینگو رجوع کنید.

 

اگر بخواهیم در حد یک توضیح کوتاه شما را با نحوه بارگذاری دوره در موبولینگو آشنا کنیم، کافیست محتوایی که قبلا به صورت پیامک های آموزشی طراحی کرده اید، به صورت درس به درس وارد دوره آموزشی که در موبولینگو ساخته اید کنید، و به این شکل دوره آموزشی شما که حاوی تعدادی درس است ساخته میشود.

قیمت هر درس را هم خودتان تعیین می کنید.

 

پس تا اینجا متوجه شدیم که قبل از هر قدمی، ابتدا باید دوره آموزشی خودتان را در موبولینگو بسازید چرا که موبوکارت ها نهایتا باید به محتوایی که در وب سایت موجود است متصل شوند.

اگر هم دوره آموزشی طراحی شده توسط خودتان ندارید، موبوکارت های مد نظرتان را می توانید به هر یک از دوره های موجود در وب سایت متصل کنید.

 

این چند نکته کلیدی را همیشه به خاطر داشته باشید:

 

  • نکته اول اینکه در نظر داشته باشید دوره آموزشی شما همواره به صورت آنلاین قابل دسترس است و حتی اگر موبوکارت هم نداشتید، همچنان شاگردان، کاربران شما یا سایرین می توانند محتوای شما را به صورت آنلاین خریداری کنند.

 

  • اگر دوره ای برای خودتان طراحی نکرده  اید یا صاحب محتوای آموزشی خاصی نیستید، می توانید از طریق فروش محتوای آموزشی موجود در موبولینگو درآمدزایی کنید. کافیست تا هر یک از دوره های موجود در موبولینگو را به پروفایل خود اضافی کنید و شاگردان، زبان آموزان  یا دانشجویان خود را به خرید این دوره ها از پروفایل خودتان تشویق کنید. لینک پروفایل تان را بفرستید و تمام! درآمدزایی از موبولینگو به همین راحتیست.

 

  • برای داشتن موبوکارت لزوما نیاز نیست که از خودتان دوره طراحی شده در موبولینگو داشته باشید و شما می توانید موبوکارت های مد نظرتان را به محتوا و دوره های قرار داده شده در موبولینگو متصل کنید و با قیمت مد نظر خودتان به کاربران تان ارائه دهید.

 

به این مثال دقت کنید:

 

مثلا، ممکن است یک استاد یا موسسه برای یک دوره آموزشی با محتوای سخت و سنگین، قبلا دوره طراحی کرده باشند و در موبولینگو قرار داده باشند، و شما هم بعد از چک کردن کیفیت محتوای این دوره، به مفید و کارآمد بودن این محتوا پی برده اید.

در این صورت دیگر نیاز نیست که شما هم مجددا از نو شروع به طراحی دوره کنید.

وقتی دوره ای با کیفیت آموزشی بالا، برای همان محتوا یا کتاب در موبولینگو وجود دارد،  در زمان تان صرفه جویی کنید و صرفا این دوره را به صورت فروش آنلاین از طریق پروفایل کاربری خود و یا از طریق موبوکارت به کاربران تان ارائه دهید و خیلی راحت کسب درآمد کنید.

 

و یک نکته مهم و حیاتی دیگر:

 

به خاطر داشته باشید که موبوکارت ها امکان متصل شدن به دوره های آموزشی را ندارند و صرفا می توانید هر موبوکارت را به یک درس متصل کنید.

در مورد اتصال موبوکارت به درس ها در ادامه توضیح می دهیم.

فعلا این مورد را در نظر داشته باشید که امکان خریداری یک دوره کامل یعنی فعال سازی تمامی دروس یک دوره، فقط به صورت خرید آنلاین برای کاربران امکان پذیر است.

به این معنی که کاربران شما به جای اینکه دروس یک دوره را به صورت درس به درس فعال کنند، این امکان را دارند که به صورت یکجا کل دروس آن دوره را به صورت آنلاین خریداری کنند و حتی 15 درصد تخفیف هم در هزینه کل دوره دریافت نمایند (خرید یک دوره به صورت کامل = 15 درصد تخفیف) و این امکان صرفا برای خریدهای آنلاین از وب سایت موبولینگو ممکن است.

 

یعنی با توجه به توضیحاتی که تا به حال داده اید، موبوکارت ها برای فعال سازی فقط یک درس هستند؟

 

بله، ارائه خدمات به صورت موبوکارت صرفا به صورت درس به درس ممکن است.

بعد از اتمام یک درس، شاگردان یا دانشجویان شما برای دریافت موبوکارت بعدی باید حتما به خود شما رجوع کنند و یا اینکه می توانید با ارائه راهنمایی به آن ها و ارسال لینک پروفایل کاربری خود در موبولینگو، امکان فعال سازی و خرید آنلاین درس بعدی از همان دوره را برای آن ها فراهم کنید.

البته اگر خرید آنلاین هم سخت بود، می توانید کد فعال سازی درس بعدی را به صورت موبوکارت مجازی از طریق پیام رسان ها به آن ها ارسال کنید.

 

چندین بار به عبارت "اتصال موبوکارت" اشاره کردید. یعنی موبوکارت ها باید به جایی متصل شوند؟ می توانید بیشتر توضیح دهید؟

 

  • بله درست است! موبوکارت ها باید به درس ها متصل شوند.

تمامی موبوکارت ها از جمله موبوکارت های مجازی یا فیزیکی به صورت پیش فرض خام هستند و امکان فعال سازی هیچ درسی را ندارند.

این موبوکارت ها خام هستند: یعنی اگر پشت کارت را بخراشید و کد موجود در پشت کارت را ارسال کنید، هیچ اتفاقی نمی افتد.

نه درسی فعال می شود نه پیامکی دریافت می کنید!

 

برای فعال سازی هر موبوکارت چه به صورت مجازی و چه به صورت فیزیکی، لزوما باید از طریق بخش "اتصال موبوکارت" که در پروفایل کاربری خود مشاهده می کنید اقدام کنید.

پروفایل کاربری شما بسیار گویا و راحت طراحی شده است پس حتما به این بخش مراجعه کنید و خیلی سریع و راحت روال صدور موبوکارت را یاد بگیرید.

بعد از ایجاد یا خرید موبوکارت  های مجازی یا فیزیکی خود، تعداد موبوکارت هایی که موجود دارید در بخش اتصال موبوکارت قابل مشاهده است و شما می تونید به هر تعدادی که نیاز دارید از موبوکارت های مجازی یا فیزیکی خود برای فعال سازی و اتصال به دروس مختلف استفاده کنید.

توضیحات تکمیلی این بخش را می تونید با کلیک روی دکمه "راهنمای این صفحه" که در بالای تمامی بخش های پروفایل کاربری شما قابل مشاهده است، دنبال کنید.

صرفا قصد داشتیم بدانید که موبوکارت ها بعد از صدور، باید به درس مد نظر شما متصل شوند.

 

بعد از ارائه این توضیحات مهم، میرسیم به صدور موبوکارت برای خدمات شما که توضیحات این بخش در کلیپ آموزشی قرارداده شده در بالای همین صفحه قابل دسترس است.

 

پیوندهای مفید:

اعطای حق نمایندگی موبولینگو